Obchody Narodowego Święta Niepodległości
Opublikowano: 12.11.2019, wyświetleń: 1775
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
grafika

Uroczystości rozpoczęła Msza święta pod przewodnictwem Ks. Prałata Leszka Gardzińskiego w Bazylice Mniejszej. W uroczystości wzięły udział liczne poczty sztandarowe. 

Po mszy świętej uczestnicy uroczystości w asyście pocztów sztandarowych przemaszerowali pod Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odbyły się dalsze uroczystości.

Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela w swoich słowach przybliżył historię oraz podkreślił, że „11 listopada 1918 roku stał się dla naszego społeczeństwa datą symboliczną, głównie dlatego, że w tym dniu skończyła się wielka wojna, a tym samym nadzieje Polaków na odzyskanie wolności politycznej przestały być marzeniem, przekształcając się w rzeczywistość”, życzył także zebranym miłego świętowania

Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Węgrowa Beata Gashi odczytała list Wicemarszałek Senatu Marii Koc skierowany do zebranych na uroczystości.

Następnie delegacje złożyły kwiaty pod Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz pod Pomnikiem Solidarności. W imieniu Samorządu Miasta Węgrowa wiązankę kwiatów złożył Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela i Zastępca Burmistrza Halina Ulińska.

Już od 12 lat nieodzownym punktem obchodów Narodowego Święta Niepodległości jest organizowany z tej okazji Węgrowski Bieg Niepodległości przez  Szkołę Podstawową Nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego i Stowarzyszenie Edukacyjne „Nauka – Rozwój”.

Bieg zgromadził w tym roku wyjątkowo liczną grupę uczestników- linię mety przekroczyło 338 uczestników. Szczególnie cieszy liczny udział dzieci i młodzieży która w ten sposób włączyła się we wspólne świętowanie. Rywalizacja przebiegała w duchu fair play, a wszyscy uczestnicy byli witani na mecie brawami. Zwycięscy poszczególnych kategorii otrzymywali wręczane przez Burmistrza Węgrowa Pawła Marchelę i sponsorów puchary, dyplomy i nagrody.

Szczegółowe wyniki biegu znajdują się pod linkiem. (https://domtel-sport.pl/wyniki,zawody,4759)

fot. UM/KSkib podlasie24

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt