Koncert z cyklu „Mazowsze w Koronie”
Opublikowano: 05.10.2020, wyświetleń: 811
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
grafika

W Bazylice Mniejszej w Węgrowie  odbył się 4.10.2020r. niezwykły wieczór muzyczny zorganizowany przez Mazowiecki Instytut Kultury, który jest jednostką organizacyjną Samorządu Województwa Mazowieckiego. Współorganizatorem był Urząd Miejski w Węgrowie, Węgrowski Ośrodek Kultury oraz Bazylika Mniejsza w Węgrowie. Koncerty Festiwalu „Mazowsze w Koronie” to rokrocznie największe wydarzenia muzyczne odbywające się w Węgrowie. W ubiegłym roku odbył się koncert poświęcony Stanisławowi Moniuszce w 200. rocznicę urodzin. W tym roku Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej zaprezentowała WIELKIE DZIEŁA jednego z najwybitniejszych kompozytorów wszechczasów Ludwika van Beethovena w 250. rocznicę urodzin kompozytora.

Licznie zgromadzoną publiczność przywitał Proboszcz Ks. Prałat Leszek Gardziński i Dyrektor Węgrowskiego Ośrodka Kultury Pani Katarzyna Zabadała.

Tego wieczoru w Bazylice, po raz pierwszy można było usłyszeć interpretację dwóch dzieł Ludwika van Beethovena na skrzypce i orkiestrę w wykonaniu Koncertmistrza Orkiestry Filharmonii Narodowej Pani Marii Machowskiej oraz Orkiestry Kameralnej Filharmonii Narodowej. Wykonanie Romansu nr 2 F-dur op. 50 oraz słynnego Koncertu skrzypcowego D-dur op. 61 wzbudziło zachwyt i ogromny aplauz wśród odbiorców. Na bis publiczność usłyszała „Kaprys polski” na skrzypce solo Grażyny Bacewicz. Burmistrz Węgrowa Pan Paweł Marchela oraz Zastępca Burmistrza Pani Halina Ulińska pogratulowali artystom pięknie wykonanego koncertu. Włodarze miasta podziękowali za współpracę obecnym na koncercie: opiekunowi projektu „Mazowsze w Koronie” Pani Małgorzacie Kalicińskiej i koordynatorowi koncertów Filharmonii Narodowej  Panu Marcinowi Lewickiemu oraz Ks. Proboszczowi. Dzięki mistrzostwu i wirtuozerii Pierwszej Koncertmistrz Orkiestry Filharmonii Narodowej Pani Marii Machowskiej, koncert  na długo zapadnie w pamięci mieszkańców Węgrowa.

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt