„Luksus bez VAT-u"
Opublikowano: 10.10.2019, wyświetleń: 1559
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt

Luksus bez VAT-u

 

  • 12 mln złotych mógł stracić budżet państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku VAT,
  • trafne działania mazowieckich funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej przerwały nielegalny handel samochodami,
  • 10 mln złotych  to łączna wartość mienia zabezpieczonego na poczet przyszłych należności podatkowych

      

Zaawansowane analizy ryzyka przeprowadzone przez Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy (MUCS) w Warszawie, doprowadziły do wykrycia mechanizmu, który był wykorzystywany do uszczuplania podatku VAT na wielką skalę. W proceder zaangażowane były trzy podmioty z powiatu piaseczyńskiego. Według wstępnych wyliczeń, tylko w ciągu kilkunastu miesięcy, budżet państwa mógł stracić nawet 12 mln złotych.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej, w ramach prowadzonego postępowania przygotowawczego, przeszukali osiem posesji na terenie województwa mazowieckiego. Ponadto, wszczęto trzy kontrole celno – skarbowe. Wspólnie z pracownikami Urzędu Skarbowego w Piasecznie zabezpieczono między innymi 26 luksusowych pojazdów oraz dokonano wpisu do hipoteki na 11 nieruchomościach. Zablokowano również środki finansowe na rachunkach bankowych, stanowiących własność osób zaangażowanych w nielegalną działalność. Szacunkowa, łączna wartość zabezpieczonego mienia wynosi około 10 mln złotych.

„Izba Administracji Skarbowej w Warszawie  po raz kolejny przerwała nielegalny proceder związany z uszczupleniem podatku VAT wielkiej wartości. Nasze skuteczne działania  są efektem  sprawnej analizy ryzyka i dotychczasowych doświadczeń w zwalczaniu tego typu nadużyć. Z oszustwami podatkowymi walczymy nie tylko na terenie województwa mazowieckiego, ale również wszędzie tam, gdzie dochodzi do takich prób.  Przykładem może być jedno z naszych ostatnich ujawnień na terenie województwa podlaskiego i małopolskiego. Profesjonalnie i systematycznie  prowadzone działania funkcjonariuszy służby celno-skarbowej i pracowników mazowieckiej Izby Administracji Skarbowej (IAS) w ostatnim okresie  pozwoliły na zatrzymanie karuzel VAT, których działalność mogła narazić budżet państwa na straty w wysokości ponad 500 milionów złotych.” – powiedział Robert Antoszkiewicz Dyrektor IAS w Warszawie.

Śledztwo w sprawie prowadzi naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno – Skarbowego pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Warszawie.”

 

Naczelnik Urzędu Skarbowegow Węgrowie

            Edyta Bardadyn

 

 

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt