IX Festiwal Kolęd i Pastorałek „Kolędowe Serce Mazowsza”
Opublikowano: 06.02.2018, wyświetleń: 1384
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
grafika
Dołączone pliki

2 lutego 2018 roku w sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbył się Koncert Galowy IX Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Kolędowe Serce Mazowsza”. Miasto Węgrów na uroczystości reprezentował Zastępca Burmistrza Leszek Redosz.

Festiwal jest największym przeglądem twórczości bożonarodzeniowej na Mazowszu, w tegorocznej edycji wzięło udział ponad 1500 wykonawców z 54 miejscowości województwa mazowieckiego. Laureaci zostali wyłonieni na drodze eliminacji rejonowych i finale wojewódzkim. Powiatowe przesłuchania konkursowe odbyły się również w Węgrowie i miały miejsce 9 stycznia 2018 roku.

Podczas Finału Wojewódzkiego w Siedlcach (30-31 stycznia 2018 r.) jury w składzie: Danuta Błażejczyk, Iwona Kobylińska, Barbara Żarnowiecka, dr Ewa Rzetecka-Niewiadomska, dr hab. Dariusz Zimnicki, dokonało wyboru laureatów festiwalu. Wśród nich znaleźli się także Mieszkańcy Węgrowa.

W kategorii „Szkoły Podstawowe kl. IV-VI” I miejsce zdobyła Nela Zawadzka, której akompaniowała na fortepianie siostra Alicja.


W kategorii „Chóry” III miejsce zajął węgrowski Chór „Belcanto” pod dyrygenturą Mieczysława Osiadacza.


Nagrody specjalne dla wyróżniających się akompaniatorów zdobyły: Maja Rumocka i Amelia Kowal.

Pamiątkowe dyplomy i nagrody węgrowskim laureatom wręczył obecny na gali Zastępca Burmistrza Leszek Redosz. Gratulując sukcesów na festiwalu, Wiceburmistrz podziękował wyróżnionym za godne reprezentowanie Węgrowa i życzył dalszych sukcesów. Z rąk Dyrektora Artystycznego Festiwalu Krzysztofa Boruty otrzymał podziękowanie dla Burmistrza Węgrowa za objęcie Festiwalu Patronatem Honorowym i ufundowanie nagród zwycięzcom.


Fotografie: Tygodnik Siedlecki, www.podlasie24.pl, Zastępca Burmistrza Węgrowa Leszek Redosz

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt