Wizyta delegacji z Gruzji
Opublikowano: 26.06.2018, wyświetleń: 1342
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
grafika

Miasto Węgrów zostało wybrane, jako przykład dobrych praktyk, przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju do realizacji projektu pn. Improving Infrastructure Quality  through Better Planning Systems.

Projekt zakłada m.in. zwiększenie potencjału administracji gruzińskiej na poziomie krajowym i lokalnym w zakresie wdrażania różnego rodzaju projektów oraz wspomożenie zrównoważonego rozwoju terytorium Gruzji.

Prezentacja miasta odbyła się 25 czerwca 2018 r. w Węgrowskim Ośrodku Kultury. W spotkaniu uczestniczyli przedstawicie węgrowskiego samorządu: Burmistrz Krzysztof Wyszogrodzki, jego zastępca Leszek Redosz, naczelnicy wydziałów Urzędu Miejskiego, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Barbara Szymańska i dyrektorzy jednostek miejskich.


Wśród gości znaleźli się przedstawiciele Ministerstwa  Rozwoju  Regionalnego i Infrastruktury w Gruzji oraz samorządy z miast Gori i Zugdidi: z-ca Dyrektora Departamentu ds. Integracji z Unią Europejską i Reform Giorgi Dididze, Główny Specjalista w Departamencie ds. Integracji z Unią Europejską i Reform Zurab Gumashvili, z-ca Dyrektora Departamentu Regionalnego Funduszu Rozwoju Gigorgi Tabatadze, Kierownik Funduszu Rozwoju Lokalnego Shalva Kokochashvili. Samorząd Gori reprezentowali: Główny Specjalista ds. Planowania Przestrzennego i Infrastruktury Nika Karelidze, Główny Specjalista w Wydziale Gospodarowania Przestrzennego i Infrastruktury Bizina Guntsadze, Starszy Specjalista ds. Planowania Przestrzennego i Infrastruktury Maka Doijashvili. W skład delegacji MiastaZugdidi weszli: Dyrektor Wydziału Zarządzania Projektami Infrastrukturalnymi Ruslan Kilasonia, Dyrektor Wydziału Nadzoru i Architektury Lasha Jaiani, Starszegy Specjalista ds. Zarządzania Projektami Infrastrukturalny Maka Gerantia. Gościliśmy także Dyrektora Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych Mariusza Frankowskiegowraz z pracownikami oraz Eksperta w Departamencie Przygotowania Projektów w Centrum Unijnych Projektów Transportowych Edytę Jaszczuk.


Spotkanie rozpoczął Burmistrz Krzysztof Wyszogrodzki, który powitał gości i wyraził zadowolenie, że Węgrów może podzielić się swoimi doświadczeniami i osiągnięciami. Zachęcił do współpracy w zakresie planowania rozwoju naszych regionów i wdrażania projektów.

W dalszej części spotkania Zastępca Burmistrza Leszek Redosz przedstawił obszerną prezentację pn. „Wykorzystanie funduszy unijnych przez Miasto Węgrów jako instrument finansowania rozwoju gminy”. Goście mieli również okazję do dyskusji i zadawania pytań na temat rozwoju Węgrowa.

Na zakończenie wizyty delegacja zwiedziła budynek Węgrowskiego Ośrodka Kultury, Rynek Mariacki oraz bazylikę mniejszą.

 

Więcej o projekcie: http://www.miir.gov.pl/strony/zadania/wspolpraca-miedzynarodowa/wspolpraca-rozwojowa/wpisz-tytul/

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt