V Międzynarodowy Turniej Smaków
Opublikowano: 02.07.2018, wyświetleń: 1486
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
grafika

Najlepsze specjały kuchni mazowieckiej, podlaskiej, tatarskiej i litewskiej czekały na gości V Międzynarodowego Turnieju Smaków 1 lipca 2018 r. w Węgrowie. Odwiedzili nas rękodzielnicy z miejscowości położonych na Szlaku Wielkiego Gościńca Litewskiego, nie zabrakło też oczywiście smaków z Węgrowa. A o tym, że tradycyjne, lokalne potrawy są pyszne przekonało się kilka tysięcy osób, które nas tego dnia odwiedziło. Była to prawdziwa uczta!

W imieniu organizatorów wszystkich uczestników i gości powitała Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc oraz gospodarz – Wiceburmistrz Węgrowa Leszek Redosz, który wyraził radość, że V Turniej Smaków zagościł na węgrowskim rynku i wyraził nadzieję na kolejne spotkania z kuchnią regionalną w Węgrowie.


Turniejowi towarzyszyły również występy zespołów ludowych m.in.: Reprezentacyjnego Polskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Wileńszczyzna”, Zespołu Ludowego „Węgrowianie”, Kapeli Niwińskich, Zespołu Pieśni i Tańca „Sokołowianie”, „Jar-Senior”, „Żemerwa – Polscy Białorusini”.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. A. Cieszkowskiego odbyły się warsztaty genealogiczne oraz konferencja naukowa „Wojciech Wielądko i Marcjanna Oborska. Rzecz o piśmiennictwie kulinarnym na Ziemi Liwskiej”, podczas której zaprezentowane zostało najnowsze odkrycie mazowieckich kulinariów – spis receptur mieszkanki ziemi liwskiej z przełomu XVIII i XIX wieku.


Rozstrzygnięte zostały także konkursy na „Najsmaczniejszą potrawę regionalną na Szlaku Wielkiego Gościńca Litewskiego" oraz na „Gościniec z podróży" - kulinarną pamiątkę ze szlaku WGL.

Impreza była także okazją do poznania miasta. Zaprosiliśmy wszystkich do zwiedzania Węgrowa z przewodnikiem. Chętnych nie brakowało - na wycieczki wybrało się niemal sto osób.


Miasto Węgrów przygotowało także stoisko promocyjne, które oprócz słodkiego poczęstunku oferowało przewodniki, broszury i informatory. Na dzieci czekały specjalne pamiątki – gadżety miejskie i Miś, który z każdym się bawił i chętnie pozował do zdjęć.

Organizatorami Międzynarodowego Turnieju Smaków byli: Lokalna Organizacja Turystyczna Wielki Gościniec Litewski, Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie, Stowarzyszenie Edukacyjne Ziemi Węgrowskiej oraz Miasto Węgrów, które wsparło także finansowo organizację wydarzenia.

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt