Otwarty Turniej Szachowy
Opublikowano: 03.07.2018, wyświetleń: 1055
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
grafika

W dniach 23-24 czerwca 2018 roku w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbył się Otwarty Turniej Szachowy – Mistrzostwa Węgrowa 2018 zorganizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Sportu Dzieci i Młodzieży.

Turniej był współfinansowany ze środków samorządowych Miasta Węgrowa oraz Miejskiej Komisji d/s Profilaktyki i Resocjalizacji oraz Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Miasta Węgrowa oraz przy współpracy Węgrowskiego Ośrodka Kultury. Ponadto turniej szachowy został sponsorowany przez  Wydawnictwo Szachowe „PANELOPA” z Warszawy oraz P.P.H.U. „TEKMAR”.

W zawodach wzięło udział około 30 uczestników, a ukończyło 24 zawodników z Węgrowa, Warszawy, Nadbieli i innych pobliskich miejscowości. Partie rozegrano systemem szwajcarskim, na dystansie – 6 rund po 30 minut na zawodnika, w tym na kategorie szachowe V i IV. Turniej sędziowali Eliza Słupska  oraz Wiesław Krzanowski.

W klasyfikacji ogólnej pierwsze miejsce zajął reprezentant Stowarzyszenia Artur Małkowski zdobywając 8 punktów, tuż za nim z klubu UKSZ Hetman Warszawa na podium stanął Mirosław Półgrabia, którego dorobek liczył 7 punktów, trzecie miejsce, także  z ramienia Stowarzyszenia, wywalczył Cezary Gromek z 5,5 punktami na koncie.


Wśród juniorów do lat 18 pierwsze miejsce należało do Jerzego Demeckiego (5 punktów), drugie zajął Tomasz Gromek (5 punktów), natomiast trzecie Szymon Małyska (3 punkty).

W juniorach do lat 12 pierwsze trzy miejsca zdobyli kolejno – Zofia Stankiewicz (5,5 punktów), Marcin Boczkowski (5 punktów) oraz Mateusz Motyl (4 punkty). Zwycięzcy otrzymali puchary, medale, dyplomy, a także nagrody rzeczowe.

Wyróżnienia powędrowały również do najmłodszych uczestników turnieju rocznik 2010 i 2011 – Ksawerego Popowskiego  i Zuzanny Gromek.


Normy na kategorie szachowe uzyskało siedmiu zawodników, z czego aż sześciu należy do węgrowskiego Stowarzyszenia. A są nimi:                                                                     

 1. Mikołaj Rudzki (IV kat.), SRSDziM Węgrów
 2. Paweł Wrzosek (IV kat.), SRSDziM Węgrów
 3. Krystian Kominek (IV kat.), SRSDziM Węgrów
 4. Wojciech Wrzosek (IV kat.), SRSDziM Węgrów
 5. Krzysztof Rusjan (IV kat.), SRSDziM Węgrów
 6. Maciej Boczkowski (V kat.), SRSDziM Węgrów
 7. Jakub Motyl (V kat.)

Niektórzy z wymienionych wyżej chłopców rozpoczęli przygodę z szachami zaledwie kilkanaście  tygodni wcześniej.

Podczas turnieju do dyspozycji uczestników i ich rodziców był darmowy poczęstunek,  który został zaopatrzony w różnorodne ciasta, przekąski oraz napoje. Na Mistrzostwach Węgrowa panowała rodzinna atmosfera, dzieci mogły nie tylko zweryfikować swoje umiejętności szachowe rozgrywając partie, lecz także pobawić się ze sobą i nawiązać znajomości w trakcie trwania przerw. Nie można zapomnieć również o nieocenionej pomocy rodziców, którzy dbali o to, aby pociechy nie zasiadały do szachownic głodne. Tegoroczny turniej podsumowujący rok szkolny z pewnością można zaliczyć do bardzo udanych.


Opracowała: Marta Jaczewska, fot. udostępnił Wiesław Krzanowski

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt