Trwają ferie zimowe
Opublikowano: 05.02.2019, wyświetleń: 950
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
grafika

Miasto Węgrów w ramach otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych wspiera organizację wypoczynku zimowego dla dzieci i młodzieży. Stowarzyszenie Max Dance oraz Parafia pw. św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy od drugiego tygodnia ferii realizują zadania na rzecz dzieci z dofinansowaniem miasta Węgrowa.

Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela 4 lutego 2019 r. spotkał się z uczestnikami w/w zimowisk. Spotkanie z uczestnikami ferii organizowanych przez Stowarzyszenie Max Dance odbyło w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Kochanowskiego w Węgrowie, natomiast z dziećmi z Parafii "Klasztor" w Domu Gdańskim na zajęciach organizowanych przez Bibliotekę Miejską. Życzył wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku. Podziękował organizatorom, że podejmują sie trudu organizacji wypoczynku zimowego i zapewnił, że miasto Węgrów będzie wspierać wszelkie inicjatywy oraz działalność na rzecz dzieci i młodzieży.


Parafia pw. św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy realizuje zadanie pn.  „My się zimy nie boimy” dla 42 osobowej grupy dzieci i młodzieży. W ramach powyższego przedsięwzięcia są organizowane spotkania pod kierunkiem opiekunów i wolontariuszy, m.in. przewidziany jest wyjazd do Siedlec, gdzie uczestnicy wezmą udział w zajęciach na kręgielni oraz odwiedzą rozgłośnię „Radia Podlasie”. Parafia zaplanowała również wycieczkę do Teatru Polskiego w Warszawie. 


Stowarzyszenie Taneczno-Gimnastyczne „Max Dance” organizuje półkolonie z wyżywieniem dla stałej 30-osobowej grupy dzieci i młodzieży szkolnej z Węgrowa. W programie przewidziane są gry i zabawy zespołowe, warsztaty z zakresu muzyki z karaoke, tańca oraz gimnastyki artystycznej zakończone balem karnawałowym.

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt