Przypowieści biblijne – konkurs dla przedszkolaków
Opublikowano: 14.05.2019, wyświetleń: 446
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt

W Katolickim Przedszkolu św. Antoniego w Węgrowie 25.04.2019 r. odbyło się posiedzenie komisji konkursowej oceniającej prace dzieci z konkursu plastycznego pt.: „Przypowieści biblijne”. Organizatorami konkursu było Katolickie Przedszkole św. Antoniego w Węgrowie, Wydział Katechezy Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie, Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy w Węgrowie oraz Fundacja MATER.

Na konkurs wpłynęło 279 prac z 49 placówek. W składzie komisji oceniającej zasiedli: ks. Krzysztof Mielnicki, dyrektor Wydziału Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie jako przewodniczący komisji, członkowie: Roman Postek – historyk sztuki, Małgorzata Pepłowska – twórczyni ludowa oraz Danuta Mazurek – nauczyciel wychowania przedszkolnego. Jurorzy postanowili wyróżnić i nagrodzić 39 autorów prac.

Celami konkursu było m in. poznanie przypowieści biblijnych, ukazanie wartości Biblii w życiu chrześcijanina, zachęcenie do większego zainteresowania treścią Biblii, rozwijanie twórczego myślenia u dzieci i aktywności artystycznej oraz inspirowanie do czynnego uczestnictwa w życiu Kościoła i społeczności lokalnej.

Finał konkursu odbył się 13.05.2019 r. w Katolickim  Przedszkolu św. Antoniego w Węgrowie, na który przybył Ksiądz Biskup Tadeusz Pikus – Ordynariusz Diecezji Drohiczyńskiej, Burmistrz Miasta Węgrowa Paweł Marchela, Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Przewodnicząca Rady Miejskiej Węgrowa Zofia Paczóska, Proboszcz Parafii św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy Romuald Kosk, księża, przedstawiciele prasy, rodzice, opiekunowie oraz zaproszeni goście.

Wszystkich przybyłych powitała pani dyrektor Katolickiego Przedszkola św. Antoniego Iwona Serafińska, która poprowadziła uroczystość.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Paweł Marchela, który dla zwycięzców ufundował nagrody. W podziękowaniu dla Pana Burmistrza za zaangażowanie mali podopieczni Przedszkola wręczyli podziękowanie oraz obrazek ręcznie namalowany przez dzieci.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii:

Kategoria I (dzieci trzyletnie):

Aleksandra Piećko - I miejsce

Tymoteusz Kruk – II miejsce

Miłosz Szczubałek – III miejsce

Wyróżnienia:

Wiktoria Kozłowska, Hanna Kryszczuk, Małgorzata Pieniążek

Kategoria II (dzieci czteroletnie):

Zofia Nasiłowska – I miejsce

Maurycy Wrzosek (Przedszkole św. Antoniego w Węgrowie) – II miejsce

Jakub Warszawski – III miejsce

Wyróżnienia:

Jagoda Jabłońska, Paulina Wielanowska, Fabian Florczuk, Maria Przegalińska

Kategoria III (dzieci pięcioletnie):

Nikola Pawluczuk – I miejsce

Gabriela Kresa – II miejsce

Malwina Smuniewska – III miejsce

Wyróżnienia:

Izabela Pankiewicz, Iga Maliszewska, Aleksandra Korycińska, Zuzanna Zabłocka, Barbara Godziek

Kategoria IV (dzieci sześcioletnie):

Julia Pogorzelska – I miejsce

Michał Strus – II miejsce

Gabrysia Kryszczuk – III miejsce

Katarzyna Kazimierczuk – III miejsce

Wyróżnienia:

Lena Suchodolska, Daniel Hryniewicki, Natalia Bańkowska, Hanna Sadowska, Maja Gałązka – Przedszkole św. Antoniego w Węgrowie, Łukasz Bąk, Gabriela Paszkowska

Nagroda specjalna: Adrianna Krawiec

Kategoria V: praca z rodziną:

Matylda Smagrowicz – I miejsce

Antoni Gajek – II miejsce

Ilona Preiss – Żarłok – II miejsce

Gabriela Roguska – III miejsce

Wyróżnienia:

Adrianna Binda, Franciszek Myszka, Laura Miazio

 

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

 

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt