100. Rocznica Powstania Policji Państwowej
Opublikowano: 29.07.2019, wyświetleń: 281
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt

W tym roku przypada 100. Rocznica Powstania Policji Państwowej. Z tej okazji w Węgrowie odbyły się uroczystości zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Węgrowie upamiętniające to ważne wydarzenie.

Uroczystość rozpoczęła się od składania kwiatów pod tablicą usytuowaną na budynku Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie, upamiętniającą pomordowanych Policjantów Policji Państwowej w Miednoje i Ostaszkowie. W imieniu Samorządu Miasta Węgrowa wiązankę złożyli: Burmistrz Miasta Paweł Marchela i Zastępca Burmistrza Węgrowa Halina Ulińska.

Msza Św. w Bazylice Mniejszej w Węgrowie z udziałem pocztów sztandarowych, w tym Miasta Węgrowa została odprawiona pod przewodnictwem Księdza Proboszcza Leszka Gardzińskiego, Dziekana węgrowskiego w intencji funkcjonariuszy i pracowników Policji.

Po Mszy św. na Rynku Mariackim w Węgrowie odbyła się uroczystość związana z nadaniem wyższych stopni policyjnych, wyróżnień i odznaczeń funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym KPP w Węgrowie. Życzenia w związku z Jubileuszem złożyła Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc oraz Starosta Węgrowski Ewa Besztak. Burmistrz Węgrowa  Paweł Marchela podziękował za ofiarną pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców wręczając Komendantowi KPP w Węgrowie Andrzejowi Styrczuli pamiątkowy grawer. 

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Węgrowie otwarta została wystawa  poświęcona 100. Rocznicy Powstania Policji Państwowej. W trakcie uroczystości odbył się Pokaz Grupy Rekonstrukcyjnej.

Miasto Węgrów wspólnie z Punktem Informacji Turystycznej w Węgrowie wystawiło stoisko promocyjne na Rynku w Węgrowie.

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt