Zakończenie Sezonu Turystycznego 2019
Opublikowano: 23.09.2019, wyświetleń: 1838
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt

W sobotę 21 września 2019 r. nad Zalewem w Węgrowie odbyło się Zakończenie Sezonu Turystycznego 2019. Wszystkich uczestników spotkania czekała wspaniała zabawa, mnóstwo atrakcji i poczęstunek. Zebranych przywitała Zastępca Burmistrza Halina Ulińska.

Podczas zakończenia sezonu turystycznego odbyło się uroczyste otwarcie Otwartej Strefy Aktywności przy Zalewie w Węgrowie. Wartość inwestycji to kwota 177 826,02 zł, dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 50 000 zł, z budżetu miasta 127 826 zł. Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali: Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Anna Kaszuba, Burmistrz Miasta Paweł Marchela, przedstawiciele mieszkańców oraz dzieci. Odbyło się też uroczyste przekazanie przez Panią Elżbietę Lanc  Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego pięć kompletów umundurowania, obuwia i kasków dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgrowie, co zostało sfinansowane przez Urząd Marszałkowski w Warszawie.

Ochotnicza Straż Pożarna w Węgrowie zorganizowała nieodpłatne pływanie łodzią motorową po zalewie a także strażacy z OSP udzielali instruktażu pierwszej pomocy. Na miłośników aktywnego spędzania czasu czekało maszerowanie z mistrzynią świata w Nordic Walking Panią Renatą Jachimowicz, która przekazała informacje dotyczące technik chodzenia z kijkami. Odbyły się pokazy kick – boxingu, które prowadziła Karolina Młynik oraz zajęcia zumby z udziałem Karoliny Żołnierzak. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych, dla których przewidziane były animacje, konkursy z nagrodami, kreatywne warsztaty plastyczne, malowanie twarzy oraz wiele innych zabaw. Nagrody dla zwycięzców w zawodach sportowych i konkursach ufundowane przez Urząd Marszałkowski wręczał Dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Mirosław Krusiewicz.

Wszyscy uczestnicy imprezy mogli miło spędzić czas przy aktywności fizycznej oraz przy poczęstunku, który był możliwy dzięki sponsorom: Hochland Polska Zakład Mleczarski w Węgrowie, Pieczarkarnia Państwa Jachimowicz z Wierzbna, Piekarnia – Cukiernia Gromulska. W organizację wydarzenia włączyli się: Stowarzyszenie Promocji Sportu i Rekreacji, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie, Przedszkole nr 1, Przedszkole nr 3, Żłobek Miejski w Węgrowie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Węgrowie, Centrum Wspierania Rozwoju Monika Doktorska, Węgrowski Ośrodek Kultury. Imprezę prowadził nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie Pan Paweł Kuć.

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt