Promesy na przebudowę dróg zostały wręczone
Opublikowano: 24.09.2019, wyświetleń: 1421
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
grafika

23.09.2019 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie odbyło się symboliczne wręczenie promes na dofinansowanie dróg: ul. Narutowicza i ul. Gajowej w Węgrowie. Miasto Węgrów reprezentował Burmistrz Paweł Marchela, który odebrał dwie promesy z rąk Wicewojewody Mazowieckiego Sylwestra Dąbrowskiego. W spotkaniu uczestniczyli wójtowie i burmistrzowie z terenu powiatu węgrowskiego i mińskiego.

Na spotkaniu obecna była również Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, Pani Poseł Teresa Wargocka, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Anna Kaszuba, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Maciej Górski, Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wicestarosta Marek Renik, Radni Powiatu Węgrowskiego.

Środki na realizację inwestycji drogowych pochodzą z Funduszu Dróg Samorządowych. Miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości ponad 3,3 mln zł na ten cel (ul. Narutowicza - 1.839.275,00 zł, ul. Gajowa- 1.456.000,00 zł).

Rozbudowa ulicy Gajowej będzie obejmowała odcinek od skrzyżowania z ul. Kościuszki do końca ulicy (długość prawie 500 m). Inwestycja przewiduje budowę skrzyżowania z ul. Leśną.

Przebudowa ul. Narutowicza (długość 185,60 m) jest końcowym etapem prowadzonej rewitalizacji Rynku Mariackiego. Inwestycja przewiduje także budowę dwóch skrzyżowań z drogami publicznymi z ul. Ewangelicką oraz ul. Rzemieślniczą i Gdańską.

Foto: Starostwo Powiatowe w Węgrowie

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt