Mistrzostwa Polski młodych kick-boxerów w Węgrowie
Opublikowano: 12.10.2020, wyświetleń: 744
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt

W Mistrzostwach Polski w Kick-boxingu Pointfighting Dzieci i Kadetów Młodszych oraz Light Contact Kadetów Młodszych, które już drugi raz z rzędu odbyły się na hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie wzięło udział 217 zawodników z blisko 30 klubów. Mimo że żaden z węgrowskich kick-boxerów nie powtórzył ubiegłorocznego sukcesu Marcina Włogi, to turniej z pewnością można zaliczyć do wyjątkowych.

Mimo trudnej sytuacji związanej z COVID-19 zawodnicy wykazali ducha walki, a trenerzy i organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Turniej odbył się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Klub z Węgrowa reprezentowało 12 zawodników. Dla części z nich były to pierwsze starty w życiu. Ostatecznie do WKS Sfinks trafiło 8 medali – 4 srebrne i 4 brązowe. Kick-boxerzy walczyli w dwóch formułach w różnych kategoriach wagowych. Ostatecznie wyłoniono 44 Mistrzów Polski wśród dziewcząt i chłopców.

Dodatkowo uhonorowano także najlepszych zawodników turnieju oraz najlepsze kluby Mistrzostw. W sobotę tytuł trafił do Ninja Academy z Warszawy, z kolei w niedzielę do Dragon Gorzów Wielkopolski.

Zwieńczeniem weekendu były walki pokazowe, w których można było zobaczyć zmagania zawodników Kadry Narodowej w pointfightingu, licht contactcie i low kicku. Wszystkie walki sędziował Krzysztof Kasperski – uznany przez organizację WAKO za najlepszego sędziego na świecie.

W Mistrzostwach Polski w formule pointfighting - WKS SFINKS medale otrzymali:

srebrny medal:

-  Nikodem Mamrot kat. - 47kg

-  Alan Saczuk kat. +36 kg

-  Hubert Jaczewski kat. - 24 kg dzieci

 

brązowy medal:

-  Mateusz Kosiorek kat. - 27 kg

-  Antoni Sawicki kat. - 27 kg

-  Piotr Skwierczyński kat. - 33 kg

 

Medaliści Mistrzostw Polski w formule light contact - WKS SFINKS

srebrny medal - Mateusz Skwierczynski kat. - 63kg

brązowy medal - Nikodem Mamrot kat. - 47 kg

 

Organizatorem Mistrzostw Polski już po raz kolejny był węgrowski WKS Sfinks, który w tym roku obchodził 30-lecie istnienia. Hucznie zapowiadane spotkanie kick-boxerów i osób związanych z tym sportem ze względu na epidemię odbyło się w kameralnym gronie. Podsumowano dotychczasową działalność WKS Sfinks i nagrodzono kick-boxerów, którzy przez lata rozsławiali Węgrów na arenie polskiej i międzynarodowej. To w barwach WKS wychowali się Mistrzowie Polski, Europy, świata. Prezes klubu, Wojciech Górecki wręczył pamiątkowe medale i statuetki Herosa również trenerom, działaczom, sponsorom oraz organizacjom współpracującym w ciągu minionych 30 lat z węgrowskim Sfinksem. Już niebawem klub zaprezentuje album obejmujący cały okres działalności 1990-2020.

Super Herosa otrzymał między innymi Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela. Wydarzenie można było śledzić online na facebookowym profilu WKS Sfinks Węgrów.

źródło: Sfinks Węgrów

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt