Dzień wolnej sztuki
Powrót
Drukuj
Pdf
Kontakt
grafika
Termin:
Od 21-04-2018
Do: 21-04-2018
Kategoria:

Dzień Wolnej Sztuki to coroczna akcja społeczna, która od 2011 roku pokazuje, że zbiory muzealne można kontemplować bez pośpiechu i mając do dyspozycji tylko własne oczy.

Podczas Dnia Wolnej Sztuki jego uczestnicy przekonują się, że oglądanie sztuki może dawać wiele przyjemności, nawet jeżeli nie posiada się specjalistycznego wykształcenia, szczególnego zainteresowania sztuką czy zwyczajnie dużej ilości czasu.

Raz w roku, w kwietniową sobotę o godzinie 12:00 muzea i galerie w całej Polsce proponują swoim zwiedzającym bliższe poznanie pięciu obiektów z kolekcji. Ta część Dnia Wolnej Sztuki trwa godzinę. Następnie uczestnicy zapraszani są na krótkie spotkanie - dyskusję, na której uczestnicy mogą podzielić się swoimi wrażeniami.

Podczas akcji udowadniamy również, że do muzeum można wejść i zobaczyć tylko kilka wybranych dzieł - bez bieganiny, zmęczenia i bycia pod presją chęci obejrzenia wszystkiego. Tak, jak w ruchu slow food, w Dniu Wolnej Sztuki liczy się sam proces delektowania się sztuką i czerpania przyjemności z przebywania w muzeum.

Zapraszamy wszystkich do muzeum na to nietuzinkowe wydarzenie ! Dla uczestników wstęp do muzeum bezpłatny.

Więcej informacji na stronie:

http://www.dzienwolnejsztuki.pl/

Lokalizacja
Miejsce:
Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie
Lokalizacja
Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
Pdf
Kontakt